mediestetica.eu

tel. +48 600 250 233
poniedziałki i środy: 8.00-14.00
wtorki, czwartki i piątki: 12.00-17.00

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Twój problem

Osocze bogatopłytkowe PRP

BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA PRP

PRP jest preparatem autologicznym, a jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, ani też zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby czy HIV. Dzięki zastosowaniu zamkniętego systemu sterylnych probówek, ryzyko zakażenia jest bardzo niewielkie.

WSKAZANIA

Rewitalizacja skóry, poprawa jej struktury i gęstości, korekcja zmarszczek i fałd, zahamowanie wypadania włosów, zwalczanie rozstępów i blizn.

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, leczenie immunosupresyjne, zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

PRP - PROTOKÓŁ ZABIEGOWY

Etap I – pobranie krwi
Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi żylnej (zazwyczaj z kończyny górnej) od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Do tego celu wykorzystuje się elementy zestawu DENSITY PLATELET GEL. Ilość pobranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego
Pobrana próżniowo krew trafia do fiolki z antykoagulantem i żelem separującym. Fiolka umieszczana jest w wirówce. Wirowanie trwa 5 minut w 4000 RPM wirówce ze stałym rotorem.

Po odwirowaniu uzyskuje się trzy warstwy płynowe. Najniższa to oddzielone erytrocyty, druga koncentrat bogatopłytkowy (PRP), a na samej górze jest warstwa osocza. Ostatecznie koncentrat bogatopłytkowy (PRP) odciągany jest do osobnej strzykawki. Tak przygotowany koncentrat jest gotowy do podania.

Prawidłowo pozyskane osocze bogatopłytkowe pozostaje stabilne i sterylne przez około 8 godzin. Osocza nie można zamrażać, przed każdym zabiegiem należy je przygotować na nowo.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej i liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg można wykorzystywać zarówno do odmłodzenia i poprawy skóry twarzy, szyi, dekoltu, jak i dłoni czy ciała. Stosowanie PRP przynosi także doskonałe efekty w leczeniu blizn, rozstępów oraz łysienia.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym należy wykonywać w seriach – liczba zabiegów uzależniona jest od wieku i stanu skóry. Terapię PRP można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, m.in: z laseroterapią, pilingami i mikrodermabrazją.

osocze PRP postepowanie

tel. +48 600 250 233

ul. Reymonta 20, Przemyśl

Znajdź nas na Facebooku

Zapraszamy!

Our website is protected by DMC Firewall!