mediestetica.eu

tel. +48 600 250 233
poniedziałek – piątek: 12:00 – 17:00

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Twój problem

Osocze bogatopłytkowe PRP

BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA PRP

PRP jest preparatem autologicznym, a jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, ani też zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby czy HIV. Dzięki zastosowaniu zamkniętego systemu sterylnych probówek, ryzyko zakażenia jest bardzo niewielkie.

WSKAZANIA

Głównym wskazaniem jest zahamowanie wypadania włosów.

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, leczenie immunosupresyjne, zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

PRP - PROTOKÓŁ ZABIEGOWY

Etap I – pobranie krwi
Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi żylnej (zazwyczaj z kończyny górnej) od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Do tego celu wykorzystuje się elementy zestawu DENSITY PLATELET GEL. Ilość pobranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego
Pobrana próżniowo krew trafia do fiolki z antykoagulantem i żelem separującym. Fiolka umieszczana jest w wirówce. Wirowanie trwa 5 minut w 4000 RPM wirówce ze stałym rotorem.

Po odwirowaniu uzyskuje się trzy warstwy płynowe. Najniższa to oddzielone erytrocyty, druga koncentrat bogatopłytkowy (PRP), a na samej górze jest warstwa osocza. Ostatecznie koncentrat bogatopłytkowy (PRP) odciągany jest do osobnej strzykawki. Tak przygotowany koncentrat jest gotowy do podania.

Prawidłowo pozyskane osocze bogatopłytkowe pozostaje stabilne i sterylne przez około 8 godzin. Osocza nie można zamrażać, przed każdym zabiegiem należy je przygotować na nowo.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej i liniowo. Stosowanie PRP przynosi doskonałe efekty w leczeniu łysienia.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym należy wykonywać w seriach – liczba zabiegów uzależniona jest od wieku i stanu skóry.

osocze PRP postepowanie

tel. +48 600 250 233

ul. Reymonta 20, Przemyśl

Znajdź nas na Facebooku

Zapraszamy!


Informujemy, że od maja 2020 r.
zostają wznowione zapisy do Dr Beaty Zubrzyckiej.


W trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz pracowników w związku z trwającą pandemią SARS CoV-2 wdrożyliśmy nowe zasady bezpieczeństwa: - Przyjmujemy tylko jedną osobę na konkretną godzinę. Prosimy o przychodzenie do Gabinetu nie wcześniej niż na wyznaczony czas wizyty. - Prosimy o pojedyncze i przemyślane wizyty (wyjątek stanowi wizyta z dzieckiem). - Informujemy, że w Gabinecie przyjmowani będą tylko pacjenci w dobrym stanie zdrowia, bez objawów sugerujących zakażenie wirusem COVID-19 (tj. duszność, kaszel, podwyższona temperatura ciała, kaszek, ból głowy).

Pacjenci, którzy zauważyli u siebie powyższe objawy proszeni są o telefoniczne odwołanie wizyty.
Our website is protected by DMC Firewall!